- Delivers up to 30,000 printed pages
- High quality genuine Brother drum
- Prevents waste, to save time and money
<
>
DR-3400 Imaging Drum Unit 30000pages BrandedOEM Brother #5757 @AL-7
3 Stock Available
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
Product Details
General Information
| Compatible Or Original | Original |
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Brother |
| Multipack | No |
| Compatibility | HL-L5000D, HL-L5100DN, HL-L5100DNT, HL-L5200DW, HL-L5200DWT, HL-L6250DN, HL-L6300DW, HL-L6300DWT, HL-L6400DW, HL-L6400DWT, DCP L5500DN, DCP L6600DW, MFC L5700DN, MFC L5750DW, MFC L6800DW, MFC L6800DWT, MFC L6900DW, MFC L6900DWT |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Page yield | 50000 pages |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black, White |
| Product colour | Black |
| Country of origin | Vietnam |
| Width | 361 mm |
| Depth | 131 mm |
| Height | 228 mm |
| Weight | 630 g |
| Package weight | 670 g |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet gross height | 14.6 cm |
| Pallet gross weight | 309.6 kg |
| Master (outer) cases per pallet | 27 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 3 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Products per pallet | 81 pc(s) |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Drum |
Description
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
Good Alternative
We are sorry but no alternatives are currently available.
