- Original HP 26A Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- HP 26 toner cartridges work with: HP LaserJet Pro M402, M426
- 1 Black (~3,100 pages)
- Original HP black-and-white printer toner cartridges tested produced, on average, 11% more usable pages than non-HP cartridges.*
- Reliable printing you can trust
- Ideal for printing consistent, quality black-and-white pages at high speeds your HP printer or MFP was built for, while helping protect against fraud.
- Depend on Original HP 26A Toner Cartridges designed specifically for your HP printer.
- Toner cartridge; Recycling guide
<
>
CF-226A LaserJet Toner Cartridge 3100pages BrandedOEM 26A Black HP #7588
89 Stock Available
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
-
Product Code: BROTH75564160 Stock Available
-
Plastic Water Cold Drink Cups Rippled Sides 7oz Translucent Blue (20x50) pk_1000. MyCafe #1805 @JC-9Product Code: ROB259111-100018 Stock Available
-
Product Code: Bic129665*12727 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | HP 26 toner cartridges work with |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 3100 pages |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| OEM code | CF226A |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Country of origin | China, Japan, United States |
| HP segment | Business, Enterprise |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 32.5 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 362 mm |
| Depth | 102 mm |
| Height | 198 mm |
| Weight | 700 g |
| Package width | 362 mm |
| Package depth | 102 mm |
| Package height | 198 mm |
| Package weight | 1 kg |
| Package type | Box |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 5.6 |
| Print technology | Laser printing |
| Maximum number of stacking cartons | 20 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 27 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 21 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 135 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Products per pallet | 135 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 105 pc(s) |
| Pallet gross weight | 155.5 kg |
| Pallet weight (EU) | 125.5 kg |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 889296154761 |
| UNSPSC-code | 44103103 |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Toner |
