- Prints 3,000 pages in accordance with ISO/IEC19752
- High quality genuine Brother cartridge
- Prevents waste to save you paper, time and money
<
>
TN-3430 Laser Toner Cartridge 3000pages BrandedOEM Black Brother #5641 @AK-9
60 Stock Available
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Brother |
| Compatibility | HL-L5000D, HL-L5100DN, HL-L5200DW, HL-L6300DW, HL-L6400DW, HL-L6400DWT, DCP-L5500DN, DCP-L6600DW, MFC-L6800DW, MFC-L6900DW, MFC-L6900DWT. |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 3000 pages |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Product colour | Black |
| Country of origin | Vietnam |
| Width | 361 mm |
| Depth | 140 mm |
| Height | 251 mm |
| Weight | 530 g |
| Package weight | 880 g |
| Package type | Box |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 3 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 27 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Products per pallet | 81 pc(s) |
| Pallet gross height | 16.4 cm |
| Pallet gross weight | 130.9 kg |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Toner |
Description
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
Good Alternative
We are sorry but no alternatives are currently available.
