- Prints 8,000 pages in accordance with ISO/IEC19752
- High quality genuine Brother cartridge
- Prevents waste to save you paper, time and money
<
>
TN-3480 Laser Toner Cartridge 8000pages OEM-original Black Brother #5658 @AL-9
4 Stock Available
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Brother |
| Compatibility | HL-L6250DN, HL-L6300DW, HL-L6400DW, HL-L6400DWTT, MFC-L6800DWT, MFC-L6900DW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 8000 pages |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Product colour | Black |
| Country of origin | Vietnam |
| Width | 361 mm |
| Depth | 140 mm |
| Height | 251 mm |
| Weight | 810 g |
| Package weight | 1.16 kg |
| Package type | Box |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 3 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 27 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Products per pallet | 81 pc(s) |
| Pallet gross height | 16.4 cm |
| Pallet gross weight | 115.2 kg |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Toner |
Description
Good Alternative
We are sorry but no alternatives are currently available.
