- Thermal paper
- 57mmx38mm
- 14m long
- 58gsm Paper
- Red end of roll indicator
- Pack of 20 rolls
<
>
Thermal Printer Roll 58gsm 57x38x12.7mm [Pack 20] @AH-9
Sorry...Currently Out of Stock
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
-
Product Code: Value00007617 Stock Available
-
Product Code: Unity666666*4 Stock Available
-
Product Code: TPX224904-103012 Stock Available
-
Product Code: Fello58487180 Stock Available
-
Product Code: PST221223-128 Stock Available
-
Product Code: HPjet58868931 Stock Available
-
Product Code: BKnRD9117192 Stock Available
-
Product Code: PaperMate1070101012 Stock Available
-
Product Code: Bic1011442385 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Core Diameter | 12.7mm |
| End of Roll Indicator | Yes |
| For Use With | Cash Register |
| Dimensions | 57x38x12.7mm |
| Roll Diameter | 38mm |
| Roll Length | 14m |
| Roll Type | Thermal Receipt Rolls |
| Roll Size | 57x38x12.7mm |
| Roll Width | 57mm |
| Phenol Free | No |
| Paper Weight | 58gsm |
| Part | 1-Ply Rolls |
| Number of Ply | 1-Ply Rolls |
| Pack Quantity | 20 |
| Grammage | 58gsm |
| Manufacturer | The OT Group |
Product Information
| Brand | Unbranded |
| Type | Thermal Rolls |
Description
Single ply thermal rolls are produced on quality white paper to deliver a quality image every time.
