- High quality carbonless paper to ensure smooth running and trouble-free printing
- Phenol-free
- Size: 57x40x12.7mm
<
>
5 Star Office Thermal Printer Rolls 1ply W57xD38xCore12.7mm 18m [Pack 20] @AH-9 pdq
Sorry...Currently Out of Stock
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
-
Product Code: Value9071088 Stock Available
-
Product Code: Value3918001445 Stock Available
-
Product Code: Value00007617 Stock Available
-
Product Code: Value00005215 Stock Available
-
Product Code: PST221223-128 Stock Available
-
Product Code: PaperMate1070101012 Stock Available
-
Product Code: Bic129665*12713 Stock Available
-
Product Code: Bic1011442385 Stock Available
-
Product Code: Panasonic032861*98 Stock Available
-
Product Code: Panasonic032830*Sorry...Currently Out of Stock
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Core Diameter | 12.7mm |
| Dimensions | 57x38x12mm |
| For Use With | Credit Card |
| End of Roll Indicator | Yes |
| Pack Quantity | 20 |
| Number of Ply | 1-Ply Rolls |
| Roll Diameter | 38mm |
| Roll Length | 18m |
| Roll Size | 57x38x12.7mm |
| Roll Type | Thermal Receipt Rolls |
| Roll Width | 57mm |
| Phenol Free | No |
| Paper Weight | 48gsm |
| Part | 1-Ply Rolls |
| Manufacturer | The OT Group |
| Grammage | 48gsm |
Product Information
| Brand | 5 Star |
| Type | Cash Register Rolls |
Description
These credit card machine chip and pin rolls use high quality white paper suitable for ultra-fast and effective thermal printing. Keep your business running smoothly and efficiently with this pack of 20 rolls. Suitable for chip and pin PDQ card readers, this roll measures 57x38x12mm.
