- Reliable adhesion
- Ideal for promotional labels, labelling products, packaging & brochures
- Diameter: 19mm
- Hand-write on the label
- Fast application & cost-saving organising
- Packed in an easy to use dispenser
<
>
Avery Labels in Disp Round 19mm DIA Red 24-506 (1120 Labels)
Sorry...Currently Out of Stock
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
-
Product Code: Image004087*/18 Stock Available
-
Product Code: STR246252Sorry...Currently Out of Stock
-
Product Code: PST214596-13 Stock Available
-
Product Code: PostIt014038Sorry...Currently Out of Stock
-
Product Code: Avery9889432 Stock Available
-
Product Code: RAP002445988 Stock Available
-
Product Code: Avery245086Sorry...Currently Out of Stock
-
Product Code: Avery245079Sorry...Currently Out of Stock
Product Details
General Information
| Colour | Red |
| Adhesive Type | Permanent |
| Form | Round Labels |
| Dimensions | 100x27x100mm |
| Country of Origin | UK |
| Pre-Printed | No |
| Manufacturer | Avery UK |
| Label Size | 19mm |
| Label Colour | Red |
| Weight | 0.08kg |
| Warranty | 12 Months |
Product Information
| Brand | Avery |
| Type | Small Labels |
Description
Avery Stickers in easy to use dispensers are a convenient way to label all sorts of different items quickly and easily. They are especially suitable for organising and marking or highlighting new or special information.
These hand-writable red circle labels come in 19mm diameter with 1120 labels per roll, ideal for everyday use.
Good Alternative
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
