- Hand-write on the label
- Fast application and cost-saving organising
- Reliable adhesion
- Ideal for promotional labels, labelling products, packaging and brochures
- Label Size: 19mm Diameter
- Colour: Yellow
- 1120 labels per roll
- Fast application & cost-saving organising
- Ideal for promotional labels, labelling products, packaging & brochures
- Packed in an easy to use dispenser
<
>
Avery Labels in Disp Round 19mm DIA Ylw 24-508 (1120 Labels)
Sorry...Currently Out of Stock
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
-
Product Code: Value55601944 Stock Available
-
Product Code: Brother6847819 Stock Available
-
Product Code: TPX224904-102976 Stock Available
-
Product Code: Avery245079Sorry...Currently Out of Stock
-
Product Code: Avery245062Sorry...Currently Out of Stock
-
Product Code: Bic129665*12313 Stock Available
-
Product Code: Bic12962784 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Yellow |
| Adhesive Type | Permanent |
| Form | Round Labels |
| Dimensions | 100x27x100mm |
| Country of Origin | UK |
| Pre-Printed | No |
| Manufacturer | Avery UK |
| Label Size | 19mm |
| Label Colour | Yellow |
| Weight | 0.08kg |
| Warranty | 12 Months |
Product Information
| Brand | Avery |
| Type | Small Labels |
Description
Need a little label that can help in a big way Use these yellow self adhesive labels to mark your files, shelves, letter trays, paper work, equipment and lots of other everyday office item so you and your colleagues know what’s what. Simply handwrite it with whatever information you need for a very quick and cost effective way to get your office organised.
Good Alternative
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
