- Box x 5000
- 26/6
<
>
26/6 Staples FULLstrip Steel 6mm pk_1.box5k 5Star #9826
5001 Stock Available
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
Product Details
General Information
| Colour | Silver |
| For Stapling | Up to 20 sheets (80gsm) |
| Dimensions | 110x44x30mm |
| Manufacturer | The OT Group |
| Staple Size | 26/6mm |
| Weight | 165g |
Product Information
| Brand | 5 Star |
| Type | Staples |
Description
5 Star™ Staples 26/6 are made from galvanised steel wire with a chiselled point for better insertion and reduces jamming and deformation.
