- For stapling up to 20 sheets (80 gsm)
- Each box contains 5,000 staples
- Green symbols to reinforce the segmentation - STANDARD
- 6 mm leg length
- Galvanised soft wire for most comfortable use
- Sharp edges for best penetration
<
>
26/6 Staples FULLstrip Steel 6mm pk_1.box5k Rapid #8001 @MS-6
2 Stock Available
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
Product Details
General Information
| Colour | Silver |
| Environment Support | 100% Recyclable |
| For Stapling | Up to 20 sheets (80gsm) |
| Dimensions | 116x22x56mm |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | ACCO Brands |
| Weight | 163g |
| Staple Size | 26/6mm |
Product Information
| Brand | Rapid |
| Type | Staples |
Description
Soft wire "comfort" staples (up to 20 sheets).
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
Good Alternative
We are sorry but no alternatives are currently available.
