- Prints 1,800 pages in accordance with ISO/IEC19798
- High quality genuine Brother cartridge
- Prevents waste to save you paper, time and money
<
>
TN-421Y Laser Toner Cartridge 1800pages BrandedOEM Yellow Brother #1634 @PALLET
97 Stock Available
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
Product Details
General Information
| Colour | Yellow |
| Type | Original |
| Printing colours | Yellow |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | HL-L8260CDW, HL-L8360CDW, DCP-L8410CDW, MFC-L8690CDW, MFC-L8900CDW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour toner page yield | 1800 pages |
| Colour toner cartridges quantity | 1 |
| Approximate page yield (colour/CMY, ISO/IEC 19798) | 1800 pages |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Width | 183 mm |
| Depth | 140 mm |
| Height | 343 mm |
| Weight | 446 g |
| Package weight | 840 g |
| Package type | Box |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Products per pallet | 120 pc(s) |
| Pallet gross height | 16.5 cm |
| Pallet gross weight | 110.4 kg |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Toner |
Description
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
Good Alternative
We are sorry but no alternatives are currently available.
