- Prints 3,000 pages in accordance with ISO/IEC19798
- High quality genuine Brother cartridge
- Prevents waste to save you paper, time and money
<
>
TN-421BK Laser Toner Cartridge 3000pages BrandedOEM Black Brother #1535
12 Stock Available
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Brother |
| Compatibility | HL-L8260CDW, HL-L8360CDW, DCP-L8410CDW, MFC-L8690CDW, MFC-L8900CDW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Approximate page yield (black, ISO/IEC 19798) | 3000 pages |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Width | 183 mm |
| Depth | 140 mm |
| Height | 343 mm |
| Weight | 479 g |
| Package weight | 872 g |
| Package type | Box |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Products per pallet | 120 pc(s) |
| Pallet gross height | 16.3 cm |
| Pallet gross weight | 122.4 kg |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Toner |
Description
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
Good Alternative
We are sorry but no alternatives are currently available.
