- Rigid board covered with PP 1.9mm
- D ring mechanism
- Clear pockets on the front, back and spine for personalisation
- 2 clear horizontal pockets on the inside covers
- A4 maxi to file punched pockets and dividers
- Personalisation made easy with Kreaman at www.exacompta.com
<
>
Presentation Binder 4D Ring 25mm A4 White Pack 10 #8466
20 Stock Available
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Ring Type | D-Ring |
| Size | A4+ |
| Environment Support | FSC Certified |
| Dimensions | 320x25x275mm |
| Country Of Origin | France |
| Capacity | 230 Sheets |
| Clear Pocket | Front, Back & Spine |
| Manufacturer | Exacompta |
| Number Of Rings | 4 Ring |
| Orientation | Portrait |
| Material | PVC On Board |
| Weight | 330g |
| Spine Width | 47mm Spine |
Product Information
| Brand | Kreacover |
| Type | Binder |
Description
Kreacover is a fast, high-quality solution for presenting a customisable and easily scalable file. FSC certified, Kreacover rigid binders are also environmentally friendly.
