- Lubricant keeps your shredder running at peak performance by conditioning the cutters and extending the life of your shredder.
- For best results, oil shredder each time you empty the wastebasket or a minimum of twice a month.
- Extended nozzle ensures complete coverage.
- For cross-cut and micro-cut shredders.
- 12 oz bottle.
<
>
Fellowes Shredder Oil for Cross Cut Shredders 350ML 35250
Sorry...Currently Out of Stock
Product Details
General Information
| Colour | Light Amber |
| Product Name | Powershred® Shredder Oil - 12 Oz. Bottle |
| Weight (Approximate) | 12 oz |
| Width | 3.5" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
| Compatibility | Fellowes cross-cut and micro-cut shredders. |
| Depth | 1.5" |
| Height | 8" |
| Fluid Quantity | 12 fl oz |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Manufacturer Website Address | http://www.fellowes.com |
Product Information
| Brand | Fellowes |
| Type | Accessories |
Description
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
Good Alternative
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
