- Business Correspondence
- Leaflets
- Invoices
- Personal Correspondence
<
>
DL WINDOW White Wallet Envelope SELFseal 90g 110x220mm pk_500. Purely #2929 @BG-9
Product Code: Value752929
Product Unit: Each
75 Stock Available
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
-
Product Code: Value39229619 Stock Available
-
Product Code: Value22122410 Stock Available
-
Product Code: Value02059134 Stock Available
-
Product Code: Unity666666*4 Stock Available
-
Product Code: STR246252Sorry...Currently Out of Stock
-
Plastic Water Cold Drink Cups Rippled Sides 7oz Translucent Blue (20x50) pk_1000. MyCafe #1805 @JC-9Product Code: ROB259111-100015 Stock Available
-
Product Code: Navigator0070624 Stock Available
-
Product Code: Bic129665*12697 Stock Available
-
Product Code: Panasonic032830*Sorry...Currently Out of Stock
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Size | DL |
| Flap Position | Long Edge |
| Envelope Grade | Medium Weight |
| Dimensions | 110x220mm |
| Closure | Self Seal |
| Gusset | No Gusset |
| Grammage | 90gsm |
| Manufacturer | Blake Envelopes |
| Window Position | 18mm Up, 19mm From Left |
| Window Size | 39x93mm |
Product Information
| Type | Envelope |
Description
DL white wallet window envelopes made from 90 GSM paper, with self seal . Perfect for business correspondence, invoices & statements, office envelopes and much more!
Good Alternative
We are sorry but no alternatives are currently available.