- Purely Everyday DL White Windowed Press Seal Envelopes 1000's
- Wallet envelopes with address window
- 90 gsm paper
- Window size: 35 x 90mm
- Window position: 19mm in, 18mm up
- Self seal closure
- Size: DL
- Colour: White
- Pack of 500
- White Wallet Envelope
- 110 x 220mm (DL)
- Sealing Type: Self Seal
- 90gsm
<
>
DL WINDOW White Wallet Envelope SELFseal 90g 110x220mm pk_1000. Purely #0791 @DA-5 Blake FL3884 ean 5055559700791 asin B00O4X8OGG
Product Code: Value700791
Product Unit: Each
76 Stock Available
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
-
Product Code: Value90902520 Stock Available
-
Product Code: Value39228912 Stock Available
-
Product Code: Value22122410 Stock Available
-
Product Code: Value00007617 Stock Available
-
Product Code: Value00005214 Stock Available
-
Product Code: STR246252Sorry...Currently Out of Stock
-
Product Code: PaperMate1070101011 Stock Available
-
Product Code: Bic1011442369 Stock Available
-
Product Code: Panasonic032861*98 Stock Available
-
Product Code: Panasonic032830*Sorry...Currently Out of Stock
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Size | DL |
| Envelope Grade | Medium Weight |
| Environment Support | PEFC Certified Product |
| Flap Position | Long Edge |
| Dimensions | 110x220mm |
| Closure | Self Seal |
| Grammage | 90gsm |
| Gusset | No Gusset |
| Manufacturer | Blake Envelopes |
| Window Position | 18mm Up, 19mm From Left |
| Window Size | 35x90mm |
Product Information
| Type | Envelope |
Description
Purely Everyday DL White Windowed Press Seal Envelopes 1000'sBlake Purely Everyday DL 90gsm Self Seal White Window Envelopes (Pack of 500) 7772
Blake PurelyEveryday DL 90gsm Self Seal White Window Envelopes (Pack of 500) 7772
All the sizes you will ever need are covered in this vast array of Envelopes products, not only that but numerous substrates and sealing possibilities give unbounded options for your everyday Envelopes requirements.
Wallet envelopes with address window
90 gsm paper
Window size: 35 x 90mm
Window position: 19mm in, 18mm up
Self seal closure
Size: DL
Colour: White
Pack of 500
Good Alternative
We are sorry but no alternatives are currently available.