- White Wallet Envelope
- 110 x 220mm (DL)
- Sealing Type: Self Seal
- 80gsm
<
>
DL WINDOW White Wallet Envelope SELFseal 80g 110x220mm pk_1000. Purely #0807 @CD-9 Blake FL2884 5055559700807 B00ELCZ0K8
Product Code: Value700807
Product Unit: Each
54 Stock Available
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
-
Product Code: Value93529549 Stock Available
-
Product Code: Value00007617 Stock Available
-
Product Code: Value00005214 Stock Available
-
Product Code: STR246252Sorry...Currently Out of Stock
-
Product Code: Artln804502110 Stock Available
-
Product Code: PaperMate1070101012 Stock Available
-
Product Code: Bic1011442382 Stock Available
-
Product Code: Panasonic032861*98 Stock Available
-
Product Code: Panasonic032830*Sorry...Currently Out of Stock
-
Product Code: 326972-25Sorry...Currently Out of Stock
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Size | DL |
| Envelope Grade | Light Weight |
| Environment Support | PEFC Certified Product |
| Flap Position | Long Edge |
| Dimensions | 110x220mm |
| Closure | Self Seal |
| Material | Paper |
| Manufacturer | Blake Envelopes |
| Grammage | 80gsm |
| Gusset | No Gusset |
| Window Position | 18mm Up, 19mm From Left |
| Window Size | 35x90mm |
Product Information
| Type | Envelope |
Description
All the sizes you will ever need are covered in this vast array of envelope products, not only that but numerous substrates and sealing possibilities give unbounded options for your everyday envelope requirements.
Good Alternative
We are sorry but no alternatives are currently available.