- Slanted for optimum presentation
- Can be wall mounted or free standing
- For 1/3 A4 literature
- Three tiers
- Durable and clear styrene consruction
<
>
Deflecto 1/3 A4 Portrait Tiered Lit Holder Leaflet Size
41 Stock Available
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
Product Details
General Information
| Colour | Clear |
| Capacity/Pockets | 4 Pockets |
| Country of Origin | China |
| Dimensions (WxDxH) | 120x200x255mm |
| Dimensions | 114x160x260mm |
| Manufacturer | HC Slingsby PLC |
| Pocket Size | 1/3 A4 |
| Material Thickness | 2.2mm |
| Orientation | Portrait |
| Material | Acrylic |
| Weight | 374g |
| Warranty | 12 Month Warranty |
Product Information
| Brand | Deflecto |
| Type | Literature Rack |
Description
Designed for documents one-third of A4 size (DL size), the Deflecto Clear Literature Holder is perfect for most leaflets and flyers. The four-tier design lets you show the titles of up to four different leaflets clearly, giving your customers a great choice and enticing them to pick one up.
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
Good Alternative
We are sorry but no alternatives are currently available.
