- Holds portrait DL size leaflets (110x220mm)
- For 1/3 A4 literature
- Durable and clear styrene consruction
- Can be wall mounted or free standing
- Slanted for optimum presentation
<
>
Deflecto 1/3 A4 Portrait Single Comp Lit Holder Leaflet Size @AF-9
61 Stock Available
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
Product Details
General Information
| Colour | Clear |
| Capacity/Pockets | 1 Pocket |
| Country of Origin | China |
| Dimensions | 113x80x200mm |
| Dimensions (WxDxH) | 113x198x83mm |
| Manufacturer | Deflecto Europe |
| Material | Acrylic |
| Orientation | Portrait |
| Material Thickness | 2.2mm |
| Pocket Size | 1/3 A4 |
| Warranty | 12 Month Warranty |
| Weight | 96g |
Product Information
| Brand | Deflecto |
| Type | Literature Rack |
Description
Display leaflets and promotional material in any situation. Wherever you need to display literature, the Deflecto DL Literature holder is a perfect way to organise leaflets on a counter top or hung onto a wall. Its clear plastic manufacture means that whatever you display is easily visible and the cut-out frontage makes picking up leaflets easy. The included last copy protector will ensure that your leaflet is on display even when empty.
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
Good Alternative
We are sorry but no alternatives are currently available.
