- Black cartridge prints 3,000 pages, colour 1,500 pages in accordance with ISO/IEC 24711
- High quality genuine Brother cartridge
- Prevents waste to save you paper, time and money
<
>
Brother LC3219XLVAL Black Colour Ink 60ml 3x16.5ml Multipack
2 Stock Available
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
-
Product Code: Value55601944 Stock Available
-
Product Code: Value51203419 Stock Available
-
Product Code: Value00183112 Stock Available
-
Product Code: Office9990214 Stock Available
-
Product Code: Office0135052 Stock Available
-
Product Code: BRO209262-CMYK135 Stock Available
-
Product Code: Bic129665*12509 Stock Available
-
Product Code: SEL227285-11 Stock Available
Product Details
General Information
| Type | Original |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Multi pack |
| Compatibility | MFC-J6930DW\nMFC-J5330DW \nMFC-J5335DW \nMFC-J5730DW \nMFC-J5930DW \nMFC-J6935DW\nMFC-J5930DW |
| Quantity per pack | 4 pc(s) |
| Black toner page yield | 3000 pages |
| Colour toner page yield | 1500 pages |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Colour toner cartridges quantity | 3 |
| Product colour | Multicolour |
| Country of origin | Philippines |
| Width | 70 mm |
| Depth | 110 mm |
| Height | 150 mm |
| Weight | 281 g |
| Package weight | 325 g |
| Package type | Blister |
| Certification | MFC-J5330DW \nMFC-J5335DW \nMFC-J5730DW \nMFC-J5930DW |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 20 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 160 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Products per pallet | 640 pc(s) |
| Pallet gross height | 14.3 cm |
| Pallet gross weight | 222.2 kg |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Ink |
Description
Good Alternative
We are sorry but no alternatives are currently available.
