- High quality genuine Brother cartridges
- Prevents waste to save you paper, time and money
<
>
Brother LC3217VAL Black Colour Ink 15ml 3x9ml Multipack
135 Stock Available
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
-
Product Code: Value93605210 Stock Available
-
Product Code: Value55601944 Stock Available
-
Product Code: Value51203419 Stock Available
-
Product Code: Value00183112 Stock Available
-
Product Code: BRO209284-CMYK175 Stock Available
-
Product Code: Bic129665*12489 Stock Available
-
Product Code: SEL227285-11 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Cyan, Magenta, Yellow and Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Multi pack |
| Compatibility | MFC-J6930DW\nMFC-J5930DW\nMFC-J5730DW\nMFC-J5335DW\nMFC-J6935DW\nMFC-J6530DW\nMFC-J5330DW |
| Quantity per pack | 4 pc(s) |
| Black ink page yield | 550 pages |
| Colour ink page yield | 550 pages |
| Print technology | Inkjet printing |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| Colour ink cartridges quantity | 3 |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Country of origin | Philippines |
| Width | 55 mm |
| Depth | 101 mm |
| Height | 150 mm |
| Weight | 166 g |
| Package width | 106 mm |
| Package depth | 64 mm |
| Package height | 185 mm |
| Package weight | 200 g |
| Pallet gross height | 14 cm |
| Products per pallet | 800 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 200 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 25 pc(s) |
| Pallet gross weight | 184.6 kg |
| Pallet GTIN (EAN/UPC) | 4977766779142 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Ink |
Description
Good Alternative
We are sorry but no alternatives are currently available.
