- Whatever you need to keep together you'll find a rubber band for the job
- Range of sizes gives you more choice
- High latex content ensuring use time and time again
- Economically priced pack of 500g
- Band No.38 (152.4x3.2mm)
<
>
5 Star Office Rubber Bands No.38 Each 152x3mm Approx 400 Bands [Bag 0.454kg] @HB-5
107 Stock Available
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
-
Product Code: Value91801015 Stock Available
-
Product Code: Value55601944 Stock Available
-
Product Code: Value2560139 Stock Available
-
Product Code: Value2374076 Stock Available
-
Product Code: Value02059134 Stock Available
-
Product Code: STR262908-1003 Stock Available
-
Product Code: Guildhall25372990 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Natural |
| Size | No.38 |
| Band Size | 152x3mm |
| Dimensions | 152x3mm |
| Form | Rubber Bands Large Pack |
| Manufacturer | VOW |
| Weight | 454g |
Product Information
| Brand | 5 Star |
| Type | Rubber Bands |
Description
These 5 Star Office Rubber Bands are manufactured using 80 percent pure rubber taken from sustainable resources to protect the environment. Supplied in a pack of 454g, this product is the perfect addition to your stationary cupboard.
Consumer Delivery Expectation: Next working day
