- Wall mount a VESA (75x75, 100x100) compatible display up to 34”, flat screen, curved or ultrawide, with a max weight of 30.9 lb. (14 kg)
- Long dual-swivel arm extends 20.4” (52 cm) and features three swivel points for flexible viewing
- Easy tool-less assembly with quick slide-and-click connections
- Adjust your viewing angle with +180 degrees/-180 degrees pan, +90 degrees/-15 degreestilt, and rotation
- Robust and stable aluminium design
<
>
Up to 30in Dual Swivel Monitor Arm
Sorry...Currently Out of Stock
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Colour | Silver |
| Material | Aluminium |
| Adjustable | Yes |
| Form | Monitor Arms |
| Dimensions | 122x340x325mm |
| Manufacturer | StarTech.com |
| Maximum Load | 14kg |
| Monitor/Notebook Size | Up to 30in Monitor |
| Number Of Screens/Laptops | Two |
| Weight | 3.38kg |
| Warranty | 10 Year Warranty |
Product Information
| Brand | StarTech.com |
| Type | Accessories |
Description
Good Alternative
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
