- Optimize your desk space by mounting two monitors on a single base
- Boost your productivity by multitasking on two displays
- Work more comfortably, with hassle-free display adjustments
- Supports monitors, up to 24" in size and up to 18 lb. (8 Kg) in weight
<
>
StarTech C66 C607 Dual Monitor Desktop Stand
Sorry...Currently Out of Stock
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Material | Steel and Plastic |
| Form | Monitor Arms |
| Dimensions | 950x180x410mm |
| Adjustable | Yes |
| Manufacturer | StarTech.com |
| Maximum Load | 8kg per arm |
| Monitor/Notebook Size | 24in Monitor |
| Number Of Screens/Laptops | Two |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Weight | 6.2kg |
Product Information
| Brand | StarTech.com |
| Type | Accessories |
Description
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
Good Alternative
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
