- Hook spots in dispenser box.
- Self-adhesive hook fasteners for use with loop fasteners (sold separately).
- Will stick and detach as often as required.
- Strong self-adhesive backing will stick to most materials.
- For temporary or permanent mounting of samples.
- Self-adhesive hook and loop fasteners which stick together and detach as often as required.
- Easy to use with pre-cut pads, spots or variable strips you can cut to desired size.
- Hook spots in a dispenser box.
- Size: 22mm
<
>
Sellotape Sticky Hook Spots 22mm Yellow 1445185 (125 Spots)
Sorry...Currently Out of Stock
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
-
Product Code: Value00005214 Stock Available
-
Product Code: Unity666666*4 Stock Available
-
Product Code: PST221223-16 Stock Available
-
Product Code: Panasonic032861*98 Stock Available
-
Product Code: Panasonic032830*Sorry...Currently Out of Stock
-
Product Code: PME29854110 Stock Available
-
Product Code: 326972-25Sorry...Currently Out of Stock
Product Details
General Information
| Colour | Yellow |
| Adhesive Type | Permanent |
| Contents | 125 spots |
| Dimensions | 22mm dia |
| Length | 22mm |
| Manufacturer | Henkel |
| Warranty | 12 months |
| Width | 22mm |
Product Information
| Brand | Sellotape |
| Type | Adhesives |
Description
Hook Spots In Dispenser Box. Self-adhesive hook fasteners for use with loop fasteners (sold separately). Will stick and detach as often as required. Strong self-adhesive backing will stick to most materials. For temporary or permanent mounting of samples, posters and photoprints. Hook can be used to mount directly with most exhibition display systems. Yellow. Diameter: 22mm. Dispenser of 125 spots.
Good Alternative
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
