- Set of 25 black badges
- Reading distance: 7 cm
- Credit-card size which fits easily in your wallet
- Compatible with safescan TA-8010 / TA-8015 / TA-8030 / TA-8035 / TA-810 / TA-855 / TA-910 / TA-920
- TM-616 / TM-626 / TM-818 / TM-828 / TM-838 terminals
- Set of 25 black badges
- reading distance: 7 cm
- credit-card size which fits easily in your wallet
- compatible with TimeMoto TA-8010 / TA-8015 / TA-8030 / TA-8035 / TA-810 / TA-855 / TA-910 / TA-920
- TM-616 / TM-626 / TM-818 / TM-828 / TM-838 terminals
<
>
Safescan RF-100 RFID Cards Black (Pack of 25) 125-0325
Sorry...Currently Out of Stock
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
Product Details
General Information
| Capacity | 25 Users |
| Reader Type | 125kHz RFID frequency |
| Dimensions | 85x54x2mm |
| Country of Origin | China |
| For Use With | TA-810 and TA-850 |
| Colour | Black |
| Clocking in/out Type | RFID |
| Model | RF-100 |
| Manufacturer | Safescan |
| Keys | 25 badges |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Weight | 80g |
Product Information
| Brand | Safescan |
| Type | Accessories |
Description
Compatible with all Safescan TimeMoto complete time clock systems, these RF-100 RFID proximity badges have a reading distance of 7cm for quick and convenient clocking in and out. The compact credit card size fits neatly in your wallet, purse or pocket. This pack contains 25 RFID badges.
Good Alternative
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
