- White Pocket Envelope
- 324 x 229mm (C4)
- Sealing Type: Self Seal
- 90gsm
<
>
Purely Everyday Pocket White Self Seal C4 Win 90gsm PK25
Product Code: BKE204763
Product Unit: Each
3 Stock Available
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Size | C4 |
| Envelope Grade | Medium Weight |
| Environment Support | PEFC Certified Product |
| Flap Position | Short Edge |
| Dimensions | 324x229mm |
| Closure | Self Seal |
| Grammage | 90gsm |
| Gusset | No Gusset |
| Manufacturer | Blake Envelopes |
| Window Size | 40x105mm |
| Window Position | 213mm Up, 24mm From Left |
Product Information
| Type | Envelope |
Description
All the sizes you will ever need are covered in this vast array of envelope products, not only that but numerous substrates and sealing possibilities give unbounded options for your everyday envelope requirements.
Good Alternative
We are sorry but no alternatives are currently available.