- Privacy filter fits widescreen laptops with a diagonal screen measurement of 14 inch (viewable area
- 16:9 aspect ratio
- Easy to attach and remove
- Reduces screen glare to help prevent eye strain
- Blackout side view when viewed from a 30º side angle
- blackout side view when viewed from a 30º side angle
- Protects screen from scratches and fingerprints
- protects screen from scratches and fingerprints
- 100% recyclable
<
>
Privascreen Priv Filter 14.0in Wide 16:9
3 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| AntiGlare | Yes |
| Dimensions | 310x173mm |
| Privacy Filter | Yes |
| Manufacturer | Fellowes |
| Frameless | Yes |
| Screen Size | 14.0in |
| Weight | 40g |
| Warranty | 12 Months |
| Widescreen | Yes |
Product Information
| Brand | FELLOWES INC. |
| Type | Privacy Screen Filter |
Description
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
Good Alternative
We are sorry but no alternatives are currently available.
