- Pack of 66
- Colour: Pink, Green and Orange
- Durable design for long lasting use
- Full colour for bright marking
- Highlight important information or mark pages
- Removable adhesive for easy repositioning
- Size: 25mm (1 inch)
<
>
Post-it Index Flags 25mm Strong 66 Tabs 3 Colours 686-PGO @DS-32
25 Stock Available
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
-
Product Code: STL22618260 Stock Available
-
Product Code: COL213346-15 Stock Available
-
Product Code: SFD225859714 Stock Available
-
Product Code: QCT2169437385 Stock Available
-
Product Code: RAP23063966 Stock Available
-
Product Code: QCT2171062252 Stock Available
-
Product Code: QCT2169419607 Stock Available
-
Product Code: 5Star288967780 Stock Available
-
Product Code: Bic1011442337 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Assorted Colours |
| Adhesive Type | Repositionable |
| Dimensions | 140x70x10mm |
| Manufacturer | 3M |
| Label size | 25x38mm |
| Printed | No |
| Weight | 23g |
Product Information
| Brand | Post-it |
| Type | Flag |
Description
This Post-it Strong Index provides an easy way to mark and highlight important information in an instant. With Post-it removable adhesive, you can easily apply, remove and readjust the index tabs as necessary, whether you're highlighting parts of a document or marking relevant pages in a book. These full colour, 25mm (1 inch) tabs also feature a writable surface for adding a note - great for providing tabbed separations in big files. The durable, extra thick tabs are designed for long lasting use. This pack contains 66 index tabs in pink, green and orange.
Good Alternative
We are sorry but no alternatives are currently available.
