- For use with ECOSYS P3045dn laser printers
- Colour: black
- Print yield: up to 12,500 pages
- Laser toner cassette
- Standard yield
<
>
Kyocera 1T02T90NL0 TK3160 Black Toner 12.5K
137 Stock Available
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
-
Product Code: Image004087*/18 Stock Available
-
Product Code: VES234181114 Stock Available
-
Product Code: TPX224904-103012 Stock Available
-
Product Code: KYO212828-BK25 Stock Available
-
Product Code: STB224560371 Stock Available
-
Product Code: PST214596-13 Stock Available
-
Product Code: Bic129665*12713 Stock Available
-
Product Code: Bic12962784 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Kyocera |
| Compatibility | ECOSYS M3550idn, ECOSYS M3560idn, FS-4200DN, FS-4300DN |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 25000 pages |
| Product colour | Black |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Width | 170 mm |
| Depth | 330 mm |
| Height | 130 mm |
| Package type | Box |
| Print technology | Laser printing |
| Page yield footnote | ISO/IEC 19798 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Product Information
| Brand | Kyocera |
| Type | Toner |
Description
Good Alternative
We are sorry but no alternatives are currently available.
