- Original HP 312A Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- 1 Black (~2,280 pages)
- Print high-quality black text and brilliant graphics with Original HP Supplies designed for reliability.
- Reliable printing you can trust
- Users with home or small offices who need to print professional-quality text and color documents.
- Depend on Original HP 312A Toner Cartridges designed specifically for your HP printer.
<
>
HP CF380A 312A Black Toner 2.4K
3 Stock Available
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP 312A Toner Cartridge works with |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 2280 pages |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| OEM code | CF380A |
| Total amount of recycled materials used for making | 17% |
| Country of origin | Japan |
| HP segment | Small medium business |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 25 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 385 mm |
| Depth | 109 mm |
| Height | 125 mm |
| Weight | 720 g |
| Package width | 385 mm |
| Package depth | 109 mm |
| Package height | 125 mm |
| Package weight | 900 g |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 4.7 |
| Print technology | Laser printing |
| Maximum number of stacking cartons | 36 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 21 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 27 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 168 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Products per pallet | 168 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 243 pc(s) |
| Pallet gross weight | 171.7 kg |
| Pallet weight (EU) | 239 kg |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 887111367747 |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 800 x 1149 mm |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Toner |
Description
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
Good Alternative
We are sorry but no alternatives are currently available.
