- Colour: Grey/White
- Pack of 10
- External dimensions: W445 x D387 x H294mm
- Internal dimensions: W430 x D380 x H287mm
- 2 layers of board on handle panels and base for strength
- Stackable up to 4 high
- Compatible with Bankers Box 120mm transfer files
- Time saving FastFold automatic assembly
- Large storage box with lid and side labels
<
>
Fellowes System Large Storage Box 01810-FFLP Grey Pk_10 #5382 @JE-5
22 Stock Available
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
-
Product Code: Value9080351 Stock Available
-
Product Code: Value3918001445 Stock Available
-
Product Code: Value22122410 Stock Available
-
Product Code: Value02059134 Stock Available
-
Product Code: Value00007617 Stock Available
-
Product Code: BKnRD9117192 Stock Available
-
Product Code: Bic129665*12697 Stock Available
-
Product Code: Panasonic032861*98 Stock Available
-
Product Code: Panasonic032830*Sorry...Currently Out of Stock
Product Details
General Information
| Colour | Grey/White |
| Environment Support | FSC Certified |
| Fastfold | Yes |
| Dimensions | WxDxH: 387x445x294mm (external) |
| Dimensions (WxDxH) | 387x445x294mm |
| Recycled Percentage | 100% |
| Recycled Product | Made from 100% recycled board, 100% recyclable |
| Material | Recycled Board |
| Manufacturer | Fellowes |
| Weight | 660g |
| Stackable | Stacks 4 High |
| Type | Storage Boxes |
Product Information
| Brand | Bankers Box |
| Type | Storage Box |
Description
This Bankers Box large storage box features time saving FastFold automatic assembly and is stackable up to 4 high. The box also features double layered board on the handle panels and base for extra strength. Compatible with Bankers Box 120mm transfer files, this large grey box measures W430 x D380 x H287mm (internal). This pack contains 10 boxes.
Good Alternative
We are sorry but no alternatives are currently available.
