- Offers dual-position height adjustment
- Free-Floating platform encourages lower leg movement to help reduce fatigue
- Textured surface massages soles of feet
- Product contains 89% post-consumer recycled materials
<
>
Fellowes Standard Adjustment Footrest Graphite 48121-70
40 Stock Available
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
-
Product Code: FLW264504-140 Stock Available
-
Product Code: FLW264473-1118 Stock Available
-
Product Code: 29219RASorry...Currently Out of Stock
-
Product Code: PostIt014038Sorry...Currently Out of Stock
-
Product Code: PUK274942-36991 Stock Available
-
Product Code: Avery113268Sorry...Currently Out of Stock
-
Product Code: ESS231740-1043 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Charcoal |
| Adjustable | Yes |
| Dimensions | 435x350x90mm |
| Height Adjustable | Yes |
| Manufacturer | HC Slingsby PLC |
| Material | Plastic |
| Platform Size | 435x350mm |
| Platform Material | Plastic |
| Weight | 1.67kg |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Tilt Adjustment | Yes |
Product Information
| Brand | Fellowes |
| Type | APC & Accessories |
