- Work in both style and comfort with the I-Spire Series laptop riser from Fellowes which features a contemporary and elegant design
- Whilst offering seven simple height adjustments, the I-Spire laptop lift folds flat providing an ideal portable yet ergonomic solution which is ideal for in the office or on the go
- Position your screen at a more comfortable viewing height with this I-Spire portable laptop stand which features fold out legs to optimise screen positioning on any laptop up to 17-Inch with a maximum weight capacity of 4kgs
- This adjustable laptop stand relieves the stress placed on your shoulders, neck and eyes as you are working
- The I-spire laptop riser raises your laptop screen to eye level and positions the screen at a more comfortable viewing height with simple adjustments
- The I-Spire laptop stand comes with a 5-year warranty and access to top quality customer service to help with any queries you may have
- This laptop stand has been tested by FIRA International Ltd to comply with the ergonomic requirements set out in European Health and Safety Legislation: EN ISO 9241-5
<
>
Fellowes I-Spire Series Laptop Quick Lift Black 8212001 @BF-7
57 Stock Available
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
-
Product Code: Value9180411807 Stock Available
-
152mmBlade Scissors StainlessSteel PlasticABS ComfortHandle 6in Black WB #1011 @DS-40 SC6 B00CAXVJSMProduct Code: Value9110118 Stock Available
-
Product Code: Value750928Sorry...Currently Out of Stock
-
Product Code: Value02059134 Stock Available
-
Product Code: Unity666666*6 Stock Available
-
Product Code: PLENT9094871 Stock Available
-
Product Code: Navigator355163*Sorry...Currently Out of Stock
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Product Name | I-Spire Series Laptop Quick Lift -Black |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Width | 12.6" |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Height | 1.6" |
| Features | Adjustable Angle ~ Foldable |
| Depth | 11.3" |
| Country of Origin | China |
Product Information
| Brand | Fellowes |
| Type | Laptop Stand |
Description
Good Alternative
We are sorry but no alternatives are currently available.
