- Industrial 9mm white on black tape to fit all Rhino machines
<
>
Dymo 1805437 9mm x 7m White on Black @DS-33
27 Stock Available
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
-
Product Code: ZBA201041-BK12 Stock Available
-
Product Code: Value00005214 Stock Available
-
Product Code: Office1085601 Stock Available
-
Product Code: AFInt50018523 Stock Available
-
Product Code: FLW2578064 Stock Available
-
Product Code: Bic129665*12353 Stock Available
-
Product Code: SCTCH9376772 Stock Available
-
Product Code: GRIPW.GS09124 Stock Available
-
Product Code: GRIPW.GA1241 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | White on Black |
| Compatible Or Original | Original |
| For Use With | DYMO LabelManager and DYMO Rhino Printers |
| Form | Dymo Rhino Tapes |
| Dimensions | 9mmx5.5m |
| Manufacturer | Dymo |
| Material | Vinyl |
| Tape Width | 9mm |
| Tape Size | 9mm |
| Tape/Label Colour | Black |
| Text Colour | White |
Product Information
| Brand | Dymo |
| Type | Thermal Label |
Description
For general labelling or extreme conditions; Vinyl labels offer moisture, chemical and UV resistance, making them ideal for labelling both indoors and outdoors. Available in the widest range of colours that adhere to key OSHA, ANSI and ISO colour standards.
Good Alternative
We are sorry but no alternatives are currently available.
