- White Pocket Envelope
- 324 x 229mm (C4)
- Sealing Type: Self Seal
- 90gsm
<
>
C4 WINDOW White Pocket Envelope SELFseal 90g 324x229mm pk_250. Purely #0869 @CD-9
Product Code: Value700869
Product Unit: Each
95 Stock Available
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
-
Product Code: Value9180411807 Stock Available
-
Product Code: Value9080351 Stock Available
-
Product Code: Value700845185 Stock Available
-
Product Code: Value3918001445 Stock Available
-
Product Code: Value02059134 Stock Available
-
Product Code: Value00183112 Stock Available
-
Product Code: Value00007617 Stock Available
-
Product Code: Value00005214 Stock Available
-
Product Code: Bic129665*12509 Stock Available
-
Product Code: Bic1011442369 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Size | C4 |
| Envelope Grade | Medium Weight |
| Environment Support | PEFC Certified Product |
| Flap Position | Short Edge |
| Dimensions | 324x229mm |
| Closure | Self Seal |
| Manufacturer | Blake Envelopes |
| Gusset | No Gusset |
| Grammage | 90gsm |
| Material | Paper |
| Window Size | 40x105mm |
| Window Position | 24mm in from LHS, 213mm up |
Product Information
| Type | Envelope |
Description
A vast array of white envelopes catering for every size. With gummed, self-seal, pocket and wallet varieties available.
Good Alternative
We are sorry but no alternatives are currently available.