- 12mm wide, 4m long
- High quality genuine Brother cassette
- Ensure clear, durable results
<
>
Brother P-Touch 12mm Black On Silver Labelling Tape TZEMPSL31
Sorry...Currently Out of Stock
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Label colour | Black on silver |
| Tape type | TZe |
| Product colour | Grey |
| Print technology | Thermal transfer |
| Country of origin | China |
| Finish type | Gloss |
| Laminated | Yes |
| Spare part retention | 5 year(s) |
| Compatibility | Brother PT-E110VP |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Tape width | 1.2 cm |
| Tape length | 4 m |
| Width | 63 mm |
| Depth | 17 mm |
| Height | 105 mm |
| Weight | 39 g |
| Package type | Blister |
| Package weight | 51 g |
| Pallet gross height | 13.5 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 280 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 28 pc(s) |
| Pallet gross weight | 248.4 kg |
| Products per pallet | 5600 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Label Tape |
Description
Good Alternative
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
