- 12mm wide, 8m long
- High quality genuine Brother cassette
- Easily readable results
<
>
Brother MK233BZ Blue on White 8M x 12mm Plastic Tape
Sorry...Currently Out of Stock
Product Details
General Information
| Colour | Black/Clear |
| Tape type | M |
| Country of origin | China |
| Spare part retention | 5 year(s) |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Tape width | 1.2 cm |
| Tape length | 8 m |
| Width | 15 mm |
| Depth | 80 mm |
| Height | 85 mm |
| Weight | 54 g |
| Package width | 175 mm |
| Package depth | 180 mm |
| Package height | 95 mm |
| Package weight | 70 g |
| Pallet gross height | 8.15 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 280 pc(s) |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 40 pc(s) |
| Pallet gross weight | 215.1 kg |
| Products per pallet | 5600 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Tape size | 1.2 cm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Label Tape |
Description
Good Alternative
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
