- Hand-write on the label
- Fast application and cost-saving organising
- Ideal for promotional labels, labelling products, packaging and brochures
- Packed in an easy to use dispenser
- Label Size: 19mm Diameter
- Colour: Blue
- 1120 labels per roll
- Fast application & cost-saving organising
- Reliable adhesion
- Ideal for promotional labels, labelling products, packaging & brochures
<
>
Avery Labels in Disp Round 19mm DIA Blu 24-509 (1120 Labels) @MS-9
2 Stock Available
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
-
Product Code: Image004087*/18 Stock Available
-
Product Code: STR2186844 Stock Available
-
Product Code: 5Star177391Sorry...Currently Out of Stock
-
Product Code: RXL229628-113 Stock Available
-
Product Code: KNC258388-1619 Stock Available
-
Product Code: RAP002445994 Stock Available
-
Product Code: Bic129665*12427 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Blue |
| Adhesive Type | Permanent |
| Country of Origin | UK |
| Dimensions | 100x27x100mm |
| Form | Round Labels |
| Label Colour | Blue |
| Label Size | 19mm |
| Manufacturer | Avery UK |
| Pre-Printed | No |
| Warranty | 12 Months |
| Weight | 0.08kg |
Product Information
| Brand | Avery |
| Type | Small Labels |
Description
Need a little label that can help in a big way Use these blue self adhesive labels to mark your files, shelves, letter trays, paper work, equipment and lots of other everyday office item so you and your colleagues know what’s what. Simply handwrite it with whatever information you need for a very quick and cost effective way to get your office organised.
Good Alternative
We are sorry but no alternatives are currently available.
