- Quick drying for immediate application
- Labels for manual franking machines
- 2 labels per sheet, pack of 500 sheets
- Size: 140x38mm
- Colour: white
- Pack of 1000 labels
<
>
Avery Franking Labels Manual Feed 140x38 FL01 (1000 Labels)
147 Stock Available
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Environment Support | Forest Stewardship Council FSC Certified |
| Form | Labels |
| Dimensions | 85x93x142mm |
| Country of Origin | UK |
| Adhesive Type | Permanent |
| Label Size | 140x38mm |
| Label Format | 2 per Sheet |
| Manufacturer | Avery UK |
| Weight | 0.83kg |
Product Information
| Brand | Avery |
| Type | Accessories |
Description
These Avery Franking Labels are the ideal choice for use with your manual franking machine. The quick drying material makes them ideal for immediate application to your envelopes and packages. A special carton design ensures smooth feeding into your machine. This pack contains 1000 labels.
Good Alternative
We are sorry but no alternatives are currently available.
