- Hand-write on the label
- Fast application & cost-saving organising
- Ideal for rewards charts, packaging and more
- Sticky dots, stars and small labels in a variety of colours and sizes
- Reliable adhesion
<
>
Avery Coloured Labels Round 8mm DIA Blue (560 Labels) PK10
Sorry...Currently Out of Stock
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
Product Details
General Information
| Colour | Blue |
| Labels Per Sheet | 80 per Sheet |
| Adhesive Type | Permanent |
| Country of Origin | UK |
| Dimensions | 89x5x143mm |
| Form | Round Labels |
| Label Size | 8mm |
| Label Colour | Blue |
| Manufacturer | Avery UK |
| Pre-Printed | No |
| Warranty | 12 Months |
| Weight | 0.01kg |
Product Information
| Brand | Avery |
| Type | Small Labels |
Description
Avery dot stickers are great for colour coding your calendars with holiday information. Use different coloured dot stickers for different staff members. Also perfect for colour coding and reward charts. These blue dots are 8mm in diameter and come in packs of 560 dots.
Good Alternative
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
