- Slanted for optimum presentation
- Can be wall mounted or free standing
- Clear for easy view of contents
- Durable and clear styrene consruction
- For A4 literature
- Holds portrait A4 size leaflets
<
>
A4 LiteratureHolder SingleCompartment Slanted HighBack PortraitDisplay pk_1. Deflecto #0017 B000093L57
89 Stock Available
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
-
Product Code: Value391831844 Stock Available
-
Product Code: Value22084420 Stock Available
-
Product Code: TGR2204983 Stock Available
-
Product Code: DEF2537923 Stock Available
-
Product Code: PTL2251563 Stock Available
-
Product Code: DEF25369318 Stock Available
-
Product Code: Navigator0070624 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Clear |
| Capacity/Pockets | 1 Pocket |
| Dimensions (WxDxH) | 238x275x95mm |
| Dimensions | 237x95x278mm |
| Country of Origin | China |
| Pocket Size | A4 Pockets |
| Material Thickness | 2.2mm |
| Orientation | Portrait |
| Material | Polystyrene |
| Manufacturer | Deflecto Ltd |
| Weight | 267g |
| Warranty | 12 Month Warranty |
Product Information
| Brand | Deflecto |
| Type | Literature Rack |
Description
Made of sturdy transparent plastic, the Deflecto A4 Literature Holder looks great on a reception desk for visitors, on a display for customers, or at your table at a trade fair for potential clients. The pocketed design shows clearly the cover of brochures or leaflets to entice visitors into picking one up.
Good Alternative
We are sorry but no alternatives are currently available.
