- Perfect for creating temporary notices in a variety of shapes and sizes
- Made of durable film tape
- 29mm wide, 15.24m long
- High quality genuine Brother roll
- Ensure clear, durable results
<
>
29MM WHITE FILM ROLL 15.2M LONG
168 Stock Available
'Similar' products + items bought by customers 'along_with' above Product Code... as generated by A.I.?? Please see 'Good Alternative' tab below for correct variations... curated by humans !!
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Compatible Or Original | Original |
| Dimensions | 29mmx15.2m |
| For Use With | QL-1050/QL-1050N/QL-1060N/QL-1100/QL-1110NWB/QL-500/QL-500A/QL-500W/QL-550/QL-560VP/QL-570/QL-580N/QL-650TD/QL-700/QL-710W/QL-720NW/QL-800/QL-810W/QL- |
| Form | DK Tape |
| Material | Film |
| On Promotion | No |
| Quantity Supplied | 1 Roll |
| Recyclable | Yes |
| Manufacturer | Brother |
| Tape/Label Colour | White |
| Tape Width | 29mm |
| Tape Size | 29mm |
| Warranty | 12 Months |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Label Tape |
Description
This Black on White DK-22211 Continuous Film Label Roll has been rigorously tested by the Brother team to be as durable and dependable as possible. The refill tape uses the latest in direct thermal printing technology, and comes complete with permanent adhesive for stronger sticking power
Perfect for creating notices in a variety of shapes and sizes, the DK-22211 was developed to offer you creative freedom when producing custom made signage, by simply cutting the tape yourself – depending on your required dimensions.
Good Alternative
We are sorry but no alternatives are currently available.
